KONST / Litografier / Färglitografi 14808277
nr 1480 8277
Kévork Zabounian
(f. 1933), Sverige
Kévork Zabounian (f. 1933). Signerad, numrerad 38/135. Färglitografi, bildmått: 49x57 cm, yttermått inklusive ram: 67x74 cm
Kévork Zabounian, amenisk-svensk bildkonstnär född 1933.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 1 augusti 2022
kl 20:28:56
1/8 14:22:09
Kévork Zabounian
Läs mer om Kévork Zabounian